The concept of Eclipse BLC office appartment buildings in Riga international airport territory

Kompleksa apbūves koncepcijas projekts izstrādāts Lietuvas partnera arhitekta Vilius Adomavičius vadībā.

elipse_01

Kompleksa būvniecība iecerēta starptautiskās lidostas “Rīga” teritorijā. Kompleksa būvniecībai paredzētajai zonai ir izstiepta taisnstūra forma. Izdalītajā teritorijā projektētas vairākas zonas:
1. Augstceltņu zona – tajā ietilpst ceļu krustojumu teritorijas daļa.
2. Daudzstāvu garāžu zona – pārējā teritorijas daļa uz zemesgabala rietumu pusi. Būvniecības pirmajā etapā garāžas vietā ir projektēta autostāvvieta.

Šādu zonējumu noteica projektēšanas uzdevums, kur viena no būtiskākajām prasībām bija tieši šāds kompleksa risinājums, lai būtu iespējama būvniecība etapos.

elipse_03Viena no kompozicionālajām idejām – šim kompleksam ir “jāaizsedz” aiz tā būvējamais, ne pārāk izteiksmīgais, tradicionālās ražošanas arhitektūras formā veidotais loģistikas centrs. Pašas būves augstākā daļa koncentrējas tuvāk krustcelēm. Tā ir kā noteiktas, arhitektoniskas zīmes, akcenta izveide. “Dvīņu” stilistika ir labi atpazīstama, tāpēc autori uzskata, ka tas ir labs paņēmiens, kā realizēt atmiņā paliekošu arhitektūras stilu.

Būvju arhitektūra balstīta uz mērenu, viegli būvējamu, bet efektīgu izteiksmes veidu. Precīzi izteikta plānojuma struktūra savienota ar plastisku kontūru – tā rezultāts ir dinamisks, “straujš” veidols. Un tas, savukārt, konceptuāli atbilst mūsdienu biznesa tendencēm.

Fasāžu galvenais materiāls – stikls. Noteiktas fasāžu daļas piedāvāts noklāt ar perforētām metāla loksnēm. Šim segumam ir gan funkcionāla (aizsardzība pret saules stariem), gan dekoratīva funkcija. Autonovietnes fasādēm rekomendēts izmantot speciālu sietu vai žalūzijtipa apdari, dekoratīvi komponējot zaļas krāsas starplikas. Kompleksa pamatkrāsa – tumši zaļpelēka.

elipse_03Abu ēku stāvu skaits – 14 stāvi (13 + 1). Daļa augšējā stāva platības paredzēta ēkas tehniskās apkalpošanas vajadzībām. Otru platības daļu paredzēts izmantot sanāksmju, minikonferenču un semināru rīkošanai. Pirmajiem četriem stāviem ir liela platība un citādāka konfigurācija. Kompozicionālajā nozīmē pirmie četri stāvi veido “torņu” pamatni, “balstu”. Funkcionāli šajos stāvos var tikt sakoncentrētas tirdzniecības zāles vai analoģiskas iestādes. Pārējie stāvi ir vienādi gan pēc formas, gan arī pēc to platības – tā ir vispiemērotākā vieta ofisa platību iznomāšanai. Ieejas kā vienā tā arī otrā tornī ir projektētas ne no krustojuma puses, bet gan autonomākā vietā, kas nebūs tik trokšņaina un būs pieejamāka no autostāvvietu puses. Tā var būt zona “aiz stūra”, nākamajā ēku sabloķējuma vietā. Kopumā visas kompleksa ēkas savā starpā ir savienotas, pāriet no vienas otrā, kā arī uz daudzstāvu garāžu, var, neizejot uz ielas. Piebrauktuves un ieejas saimnieciskām vajadzībām paredzētas ēku aizmugurējā daļā, caur loģistikas centra autostāvvietu.